skip to Main Content
با ما تماس بگیرید    905338455302+

آب و هوا و پیش بینی آب و هوا در قبرس

آب و هوا و پیش بینی آب و هوا در قبرس

قبرس ترکیه متعلق به منطقه تحت سلطه آب و هوای مدیترانه ای مدیترانه است. سامرهایی که از اواسط ماه مه تا اواسط ماه اکتبر پایدار هستند خشک و گرم هستند. در طول تابستان، منطقه فشار بالای نیمه گرمسیری، هوا را کنترل می کند و مانع از بارش شدن باران می شود. زمستان های کوتاه و خفیف از دسامبر تا فوریه گذشته بارندگی دارند که حدود 60 درصد از میانگین بارش سالانه را دارند. میانگین دمای سالانه جزیره به طور کلی حدود 20 درجه سانتیگراد است. متوسط درجه آب دریای مرجانی در قبرس 21 درجه سانتیگراد است. متوسط بارش سالانه 500 میلی متر است تغییرات دما و بارندگی بستگی به ارتفاع و فاصله از دریای مدیترانه دارد.

درجه حرارت

دمای تابستان در پایین زمین، حتی در نزدیکی دریای مدیترانه، بالا است و به بالاترین میزان در Mesaoria رسیده است. میانگین دمای روزانه در ماه های ژوئیه و اوت در حدود 29 درجه سانتیگراد در دشت مرکزی است که می تواند در این ماه به حداکثر 38 درجه سانتیگراد برسد. میانگین دما در ماه ژانویه در دشت مرکزی 10 درجه سانتیگراد و در قسمتهای بالاتر از کوه های کی ارنیا 5 درجه سانتی گراد است.

بارش باران

مناطق کوهستانی بلندتر از بقیه جزیره است. محدوده Kyrenia 550 میلی متر باران در امتداد خط ریل خود را در ارتفاع 1000 متر تولید می کند. دشت ها در امتداد ساحل شمالی و در ناحیه شبه جزیره کارپاس بین 400 تا 450 میلی متر بارش سالانه قرار دارند. کمترین بارش در Mesaoria، با 300-400 میلی متر در سال رخ می دهد.

رطوبت

رطوبت نسبی هوا بین 60٪ تا 80٪ در زمستان و بین 40٪ و 60٪ در تابستان با مقادیر حتی پایین تر در طول ظهر است. رطوبت نادر است و دید بسیار خوب است.

باد

باد معمولا نور تا متوسط ​​و متغیر در جهت است. وزش باد شدید ممکن است گاهی رخ دهد، اما گله ها نادر هستند و عمدتا به مناطق ساحلی در معرض قرار گرفتن و همچنین مناطق در ارتفاع بالا محدود می شود.

آفتاب

این جزیره دارای بیش از 300 روز آفتابی است: تقریبا 6 ساعت در روز در زمستان و تا 12 ساعت در روز در تابستان. آفتاب به خصوص از ماه آوریل تا سپتامبر فراوان است. برای مثال، در Mesaoria در نواحی شرقی، نور آفتابی 75٪ از زمان وجود دارد.

Back To Top