skip to Main Content
با ما تماس بگیرید    905338455302+

استخدام در قبرس

بیشتر متقاضیانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند این سوال را می پرسند که آیا امکان استخدام در قبرس وجود دارد یا خیر. همین امر باعث شد تا تصمیم به نوشتن این متن در مورد استخدام در قبرس کنم. قبرس کشوری است توریستی و دانشجویی که بیشتر درآمد و بودجه کشور از راه توریست و دانشجویانی که برای تحصیل ، دانشگاه های قبرس را انتخاب نموده اند تامین می شود. به علت جزیره ای بودن کشور قبرس و کمبود منابع انرژی در این کشور تعداد کارخانه ها در آن بسیار محدود است و در واقع بیشتر نیازهای مردم کشور قبرس شمالی از ترکیه و اروپا وارد می شود. بنابراین شغل اکثر مردم این کشور در زمینه توریستی و ارائه خدمات به مسافران و دانشجویان مشغول به تحصیل در قبرس می باشد.

طبق قانون اداره کار قبرس، حداقل حقوق ماهیانه یک فرد که یک شغل تمام وقت دارد، 1700 لیر ترکیه به علاوه حق بیمه می باشد. اما دانشجویانی که در قبرس تحصیل می کنند امکان کار به صورت تمام وقت را ندارند. دانشجویان مشغول به تحصیل در قبرس می توانند به صورت پاره وقت در دانشگاه و یا فروشگاه های داخل شهر به کار مشغول شوند. اما امکان کار تمام وقت برای دانشجویان فراهم نیست و علت آن ممنوع بودن کار تمام وقت برای دانشجویان می باشد و کارفرمایی که دانشجو را به صورت تمام وقت به کار گیرد، از طرف اداره کار این کشور متحمل جریمه می شود. البته بدیهی است که دانشجو به علت تداخل ساعات کلاس با ساعت کار امکان استخدام در شغل تمام وقت را ندارد.

بهترین نوع استخدام برای دانشجویان ، استخدام به عنوان استادیار در دانشگاه می باشد که این شغل فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فراهم می باشد و در آمد آن چیزی در حدود 1200 تا 1500 لیر ترکیه متفاوت است. علاوه براین نوع استخدام دانشجویان می توانند در فروشگاه ها و یا رستوران های داخل شهر به کار پاره وقت مشغول شوند و با در آمد اخذ شده از این راه قسمتی از مخارج خود را تامین کنند.

چنانچه قصد استخدام در قبرس در کنار تحصیل در قبرس را دارید و پذیرش خود را از این سامانه دریافت کرده اید ، کارشناسان ما می توانند شما را ر این زمینه یاری کنند.

Back To Top