skip to Main Content
با ما تماس بگیرید    905338455302+

تحصیل در قبرس برای مشمولان نظام وظیفه

متقاضیان مشمولی که قصد ادامه تحصیل در قبرس را دارند، از لحاظ قانونی و بسته به مقطع تحصیلی مورد نظر در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، می توانند به دو صورت برای تحصیل در قبرس اقدام کنند که در این نوشته به توضیح در این باره خواهیم پرداخت.

شرایط مشمولین برای تحصیلات تکمیلی در قبرس

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس یا دانشگاه بین المللی قبرس و دریافت نامه پذیرش از طریق این وبسایت، متقاضی می بایست نامه مربوطه را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برده و به قسمت مشمولین مراجعه کند. سپس اداره مربوطه ایمیلی مبنی بر صحت نامه پذیرش شما به دانشگاه ارسال خواهد کرد. بدین منظور متقاضی بایستی ایمیل این سامانه را در اختیار اپراتور قرار دهد تا اپراتور درخواست تاییدیه نامه پذیرش را برای ما ارسال کند. سپس پس از ارسال نامه تایید از طرف این سامانه به اداره امور مشولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شما را برای ادامه امور به سازمان نظام وظیفه معرفی خواهند کرد تا پس از  انجام امور اداری مربوطه به اداره گذرنامه مراجعه کرده تا مجوز خروج خود را دریافت کنید. البته لازم به ذکز است که متقاضی حتما باید در آزمون تولیمو شرکت کند.

توضیحاتی پیرامون آزمون تولیمو یا TOLIMO

تولیمو يا TOLIMO، خلاصه شده عبارت The Test of Language by the Iranian Measurement Organization آزمونی است که توسط سازمان سنجش کشور جمهوری اسلامی ایران برگزار میشود و در واقع معیاری است برای سنجش سطح زبان متقاضی

شرایط مشمولین برای تحصیل مقطع کارشناسی ،داروسازی و پزشکی در قبرس

طبق قوانین فعلی کشور جمهوری اسلامی ایران، مشمولینی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی، داروسازی ، پزشکی  ( مقاطع تحصیلی کمتر از کارشناسی ارشد ) را داشته باشند در داخل ایران معافیت تحصیلی داده نمی شود اما متقاضیان راه حلی دارند که به توضیح در مورد آن خواهیم پرداخت.

متقاضیان تحصیل در قبرس بایستی به اداره نظام وظیفه مراجعه کرده و درخواست خروج از کشور به عنوان سیاحت را بدهند. سپس اداره نظام وظیفه ار اعضای دریافت مبلغی به عنوان ضمانت که معمولا چیزی در حدود 15 میلیون تومان می باشد به مدت یکماه اجازه خروج به عنوان سیاحت صادر خواهد کرد در این مدت دانشجو بایستی به کشور قبرس مراجعه کرده و بعد از ثبت نام در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس یا دانشگاه بین المللی قبرس، مدارک ثبت نامی خود را که نشان دهنده دانشجو بودن متقاضی در کشور قبرس می باشد به نماینده سفارت ایران که هر هفته در محل دانشگاه حضور میابد ارائه خواهد کرد. بعد از آن دانشجو می تواند از قانون معافیت تحصیلی در خارج از کشور استفاده کرده و هر سال می تواند به مدت سه ماه در کشور ایران باشد، دانشجو می تواند بسته به سلیقه شخصی خود از این سه ماه در طول 12 ماه استفاده کند.

طبق اخبار واصله دولت جدید قانونی را پیشنهاد کرده است که دانشجویانی که به تحصیل در کشورهای خارجی مشغول هستند بتوانند بصورت نامحدود به کشور رفت و آمد کنند. اما این قانون هنوز تصویب نشده است. اما بسیار امیدوار کننده می باشد.

Back To Top