skip to Main Content
با ما تماس بگیرید    905338455302+

مزایای تحصیل در قبرس

تحصیل در کشور قبرس شمالی مدتی است که در بین کشورهای مختلف از جمله کشور ایران جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. دلیل این امر دارا بودن دانشگاه های این کشور از استانداردهای زبان انگلیسی، واجد شرایط بودن اعضای هیئت علمی و همچنین مقرون بودن هزینه های تحصیل و زندگی در کشور قبرس می باشد. همچنین از جمله مزایای تحصیل در قبرس برای متقاصیان کشور ایران راحت بودن و ارزانی رفت و آمد از این کشور به کشور ایران همچنین نبود مشکل ویزا می باشد. در حالت کلی و بطور خلاصه می توان مزایای تحصیل در کشور قبرس را برای ایرانیان بدین گونه توصیف کرد.

  • نیاز نداشتن ایرانیان به اخذ ویزا از سفارت خانه ها
  • نزدیک بودن کشور قبرس به ایران و آسان بودن رفت و آمد
  • کم بودن هزینه های خورد و خوراک و تحصیل و زندگی در قبرس
  • عدم نیاز به مدارک تافل و آیلتس
  • تعداد بالای دانشجویان ایرانی در این کشور
  • امکان برخورداری دانشجویان ایرانی از معافیت تحصیلی
  • مورد تایید بودن دانشگاه از طرف وزارت علوم و بهداشت 

تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی دارای سه شهر می باشد که هر شهر دانشگاهی معتبر دارد. دانشگاه مدیترانه شرقی که در شهر فاماگوستا قرار دارد و اکثر متقاضیان تحصیل در قبرس این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند. دلیل این است که این دانشگاه معتبرترین و مرغوب ترین دانشگاه کشور قبرس بوده و تمامی رشته های آن مورد تایید وزارت بهداشت و علوم جمهوری اسلامی ایران می باشند. کشور قبرس شمالی دارای دو دانشگاه دیگر در شهرهای لفکشا و گیرنه می باشد. که تا مقطع کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم می باشند.

رشته های دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه بین المللی قبرس دارای رشته های متنوعی می باشند که ایرانیان در تمامی این رشته های مشغول به تحصیل می باشند. اخیرا به علت مورد تایید قرار گرفتن رشته های داروسازی و پزشکی این رشته های در بین متقاضیان بسیار پرطرفدار شدند و سالانه تعداد زیادی متقاضی برای تحصیل در این رشته ها به کشور قبرس سفر می کنند.

Back To Top