skip to Main Content

هر سال، تعداد زیادی دانشجو از کشور های مختلف به خصوص ایران به قبرس شمالی می آیند. قبرس شمالی، یک مکان بسیار ایده آل برای ادامه تحصیل می باشد و گزینه بسیار مناسبی به عنوان سکوی پرتاپ به کشور های اروپایی، کانادا و آمریکا هست. یکی از سوالات همیشگی متقاضیان تحصیل در قبرس شمالی  این است که کدام دانشگاه شرایط بهتری دارد و مناسب رشته انتخابیشون هست. این مقاله جهت معرفی دانشگاه های قبرس شمالی به عزیزانی که تمایل دارند تحصیلات دانشگاهی خود را در قبرس شمالی ادامه دهند.

معرفی دانشگاه های قبرس شمالی

دانشگاه مدیترانه شرقی | Eastern Mediterranean University

بعنوان قدیمی ترین و تنها دانشگاه دولتی در قبرس شمالی، تمامی دانشکده ها و رشته های دانشگاه مدیترانه شرقی از زمان تاسیس خود در سال 1979 مورد تایید شورای عالی آموزش عالی قبرس شمالی (YODAK) و همچنین آموزش عالی کشور ترکیه (YOK) می باشند.
دانشگاه مدیترانه شرقی استاندارد کیفیت آموزش را در 12 دانشکده، 108 رشته کارشناسی و 96 رشته در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری خود تعریف نموده است.

 • بزرگترین محوطه دانشگاهی در منطقه
 • 12 دانشکده و 204 رشته در تمامی مقاطع
 • مدرسه آمادگی زبان های خارجی
 • بیش از 1100 عضو هیات علمی از 35 کشور متفاوت
 • معتبرترین و بزرگترین دانشگاه انگلیسی زبان در قبرس شمالی
 • آموزش بیش از 20000 (بیست هزار) دانشجو از 106 کشور
 • امکان یادگیری حداقل یک زبان خارجی بغیر از زبان انگلیسی برای تمامی دانشجویان
 • بهره مندی از بهترین و مدرنترین امکانات ورزشی و فرهنگی
 • امکان استفاده از برنامه های متنوع تبادل دانشجو با بیش از 220 دانشگاه معتبر در سرتاسر جهان برای تمامی دانشجویان
 • ارایه مدارک فارغ التحصیلی معتبر در سرتاسر دنیا
 • ارایه مدارک مورد تایید معتبرترین نهادهای اعتبارسنجی دنیا
 • جزو دانشگاه های برتر دنیا از نظر رتبه بندی دانشگاهی تایمز (Times Higher Education)
 • کسب 5 ستاره QS از نظر کیفیت آموزش

دانشگاه مدیترانه شرقی از طریق آموزش مهارتهای نوآوری و تشویق به خلاقیت آینده حرفه ای دانشجویان خود را در سطح بین الملل تضمین می کند.

دانشگاه بین المللی قبرس | Cyprus International University

یکی از بهترین دانشگاه های قبرس شمالی دانشگاه بین المللی قبرس یا CIU است

دانشگاه بین المللی قبرس آموزش مورد نیاز برای موفقیت در جهانی که به سرعت در حال تغییر است را ارائه می دهد. دانشجویان میتوانند در یکی از رشته های کارشناسی در 11 دانشکده و 3 دوره کاردانی در 6 مدرسه، احساسات فکری و شخصی خود را به طور کامل کشف کنند. این دانشگاه همچنین با 60 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که در حال حاضر توسط موسسه مطالعات و تحقیقات تحصیلات تکمیلی ارائه می شود، مشتاقان تحصیل در مقطع ارشد و دکتری را جذب میکند.

دانشگاه بین المللی قبرس با داشتن مدرک تحصیلی معتبر در سراسر جهان، خدمات تحصیلی و آموزشی را با بالاترین سطح دانش جهانی تولید، گسترش و استفاده می کند تا به جامعه کمک کند.

معرفی دانشگاه های قبرس شمالی
معرفی دانشگاه های قبرس شمالی

دانشگاه نیر ایست (خاور نزدیک) | Near East University

دانشگاه خاور نزدیک قبرس بکی از دانشگاه های کشور قبرس شمالی است که بیشترین تنوع رشته ای را در بین دانشگاه های قبرس دارد. تمامی متقاضیان تحصیل در قبرس با هر رشته ای که مورد علاقه شان باشد میتوانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه در شهر لفکشا واقع شده است و یکی از قدیمی ترین و پرسابقه ترین دانشگاه های قبرس محسوب میشود.

دانشگاه نیرایست در سال ۱۹۸۸ در شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس شمالی، تاسیس شده است. این دانشگاه بین‌المللی با به کارگیری اساتید مجرب، فرصت‌های گسترده‌ای را در مقاطع مختلف تحصیلات عالی برای بیش از ۲۶ هزار دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشور جهان فراهم آورده است. تدریس در دانشگاه Near East به سه زبان ترکی، انگلیسی و عربی صورت می‌پذیرد و این موضوع موجب افزایش محبوبیت آن در بین دانشجویان گشته است.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس دارای ۲۰ دانشکده، ۱۳ مدرسه و ۲۸ مرکز تحقیقاتی می‌باشد و نزدیک به ۴۵۰ برنامه آموزشی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد.

دانشگاه آمریکایی گیرنه | Girne American University

یکی دیگر از دانشگاه های قبرس شمالی دانشگاه آمریکایی گیرنه است.

با پیوستن به  دانشگاه آمریکایی گیرنه، میتوانید از فرصتی که ما به دانشجویان خود می دهیم برای تبدیل شدن به رهبران بینش در زمینه های معتبر، مانند قانون و معماری بهره ببرید و موفقیت را از آن خود کنید. دانشگاه آمریکایی گیرنه با ارائه بورس تحصیلی دروازه راهی برای دستیابی به موفقیت در سطح استاندارد جهانی را باز می کند. دانشگاه آمریکایی گیرنه تنها دانشگاه جهانی قبرس است که از طریق 7 پردیس بین المللی خود که در 3 قاره جهان واقع شده است، تحصیلات را ارائه می دهد که دانشجویان بعداً در طول تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه می توانند فرصت تحصیل در این پردیس ها را مثل پردیس دانشگاه ایالتی آریزونا را داشته باشند.

شما بعنوان دانشجوی دانشگاه آمریکایی گیرنه توسط همتایان، مشاوران علمی، مدرسین و کل خانواده جهانی دانشگاه آمریکایی گیرنه راهنمایی و پشتیبانی خواهید شد تا در تلاش خود برای رسیدن به آرزوهایتان، استعداد بالقوه خود را بیش از هر افقی کشف کنید.

دانشگاه فنی خاورمیانه | Middle East Technical University

پردیس قبرس شمالی دانشگاه فنی خاورمیانه اولین پردیس خارج از کشور یک دانشگاه ترکیه ای است و مطابق با دعوت نامه ای که توسط دولت های جمهوری ترکیه و جمهوری قبرس شمالی در سال 2000 به دانشگاه فنی خاورمیانه ارسال شده و قانون اساسی تصویب شده تأسیس شده است.

این پردیس که در منطقه گوزلیورت قبرس شمالی واقع شده است ، در حال حاضر 15 برنامه کارشناسی و 5 برنامه تحصیلات تکمیلی را با ارائه رپرتوار آکادمیک و کیفیت حفظ شده در محوطه دانشگاه در آنکارا ، ترکیه ارائه می دهد.

پردیس قبرس شمالی در کلیه امور علمی و اداری به دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا متصل است و تحت همان استانداردهای آموزشی و سیاست های اعمال شده در دانشگاه محل زندگی خود فعالیت می کند.

دانشگاه آروکاد | Arucad University

دانشگاه هنرهای خلاق و طراحی آرکین  در سال 2017 در قبرس شمالی تاسیس شد ، یک دانشگاه هنر موضوعی است که کاملاً به حوزه های هنری ، طراحی و ارتباطات اختصاص دارد.

هدف  آروکاد  تبدیل شدن به یکی از معتبرترین دانشگاهها در آموزش هنر است که به موجب آن دانشجویان آن به طور مستمر از طریق برنامه های میان رشته ای و بین فرهنگی مبتنی بر آموزش و یادگیری هنرهای سنتی ، مدرن و معاصر ، بهره وری خلاق خود را بهبود می بخشند ، در حالی که به پیوند ناگسستنی نظریه پایبند هستند و تمرین کنید.

 

احترام به مسائل زیست محیطی ، بازیافت و بهداشت و ایمنی ، علاوه بر برابری در ارزشهای جنسیتی و نژادی در کل محیط آموزش / یادگیری اعمال خواهد شد. “یادگیری در حین تولید ، تولید در حین یادگیری” یک مدل آموزشی است که هدف آن اتصال تجربه ، تفکر انتقادی و تمرین برای تولید هنرمندان و طراحان با تفکر بیشتر است.

دانشگاه علوم اجتماعی و بهداشتی قبرس | Cyprus Health and Social Sciences University

دانشگاه علوم اجتماعی و بهداشتی قبرس (CHSSU) در سال 2016 در منطقه گوزلیورت قبرس شمالی تاسیس شد. در سال تحصیلی2021-2020 ، دانشگاه بهداشت و علوم اجتماعی قبرس فعالیتهای آموزشی و تربیتی خود را با 2 دانشکده ، 1 مدرسه آموزش عالی ، 1 آموزشگاه حرفه ای پیشرفته ، علاوه بر یک مدرسه مقدماتی انگلیسی-ترکی ، ادامه می دهد.

دانشگاه بهداشت و علوم اجتماعی قبرس دارای آزمایشگاههای عملی کاملاً مجهز و ساختاریافته برای هر رشته است. دانش آموزان می توانند با استفاده از آزمایشگاه ها، دانش خود را از تئوری به عملی تبدیل كنند تا به واقعیت های زندگی کاری عادت كنند. همکاری ما با موسسات و سازمانهای برجسته در بخش تجارت دانشجویان ما را قادر می سازد تا یک گام جلوتر از فارغ التحصیلی خود باشند.

اطلاعات مهم

برای آغاز پروسه اخذ پذیرش خود در دانشگاه های قبرس شمالی، ابتدا با مشاورین ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم و مسائلی همچون هزینه تحصیل در دانشگاه ها و رشته های ارائه شده رو مطلع بشوید. سپس مدارک خود را آماده کرده و برای ما ارسال کنید.

دانشجویان میتوانند در امتحان زبان دانشگاه های قبرس شمالی شرکت کنند و شروع به تحصیل نمایند.

پذیرش دانشگاه های قبرس شمالی نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد.

داوطلبان میتوانند ابتدا از دانشگاه پذیرش خود را دریافت نمایند. سپس در امتحان زبان دانشگاه  پس از ثبت نام شرکت نمایند. دانشجویان در صورتی که نتوانند نمره حد نصاب را کسب کنند دوره های زبان انگلیسی را در دانشگاه مدنظر باید بگذرانند.

قابل ذکر هست که این افراد همچنان دانشجوی رسمی دانشگاه محسوب خواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه امتحان زبان دانشگاه های قبرس شمالی به صفحه ی تست زبان انگلیسی دانشگاه های قبرس شمالی مراجعه کنید.

شما قادر خواهید بود در دانشگاه های معتبر قبرس شمالی در رشته ی مورد علاقه ی خود ادامه تحصیل دهید. رشته هایی از قبیل پزشکی , دندانپزشکی , داروسازی , رشته های علوم مهندسی و ...

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد رشته های تحصیلی در دانشگاه های قبرس به صفحه ی رشته های تحصیلی در دانشگاه های قبرس مراجعه کنید.

قبرس، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می‌شود که بخش قبرس شمالی به شکل گیتار می باشد.

ساکنین قبرس شمالی به زبان ترکی قبرسی که یکی از لهجه‌های زبان ترکی استانبولی است صحبت می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در قبرس به صفحه ی اختصاصی زندگی در قبرس مراجعه کنید.

یکی از خدمات ما در مجموعه ی Cystudies استقبال فرودگاهی و همراهی شما در روند ثبت نام و کارهای اداری می باشد.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه ی استقبال در فرودگاه قبرس شمالی مراجعه کنید.

پس از انجام فرایند ثبت نام در دانشگاه یکی از اعضای تیم ما برای اقدام ویزای تحصیلی در کنار شما خواهد بود و تا پایان انجام مراحل اداری و تحویل ویزا شما را راهنمایی خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی ویزای تحصیلی قبرس شمالی مراجعه کنید.

قبرس دارای تابستان و زمستان کاملا متفاوت میباشد.

آب و هوای قبرس شمالی به لطف تابش مداوم آفتاب دارای آب و هوایی گرمسیری است.

همینطور به دلیل جغرافیای منطقه که در دریای مدیترانه واقع شده، مدیترانه ای و نیمه خشک میباشد.

قبرس جزیره ای در میان دریای مدیترانه هست و همینطور سرزمینی نیمه کوهستانی می باشد.

گواهینامه رانندگی ایران مورد قبول راهنمایی و رانندگی قبرس شمالی نیست و شما با گذشت دوره ای ۴ تا ۶ هفته ای و قبولی در آزمون قادر به اخذ گواهینامه قبرس خواهید شد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه ی گواهینامه رانندگی در قبرس شمالی مراجعه کنید.

برای تسویه حساب دانشگاه و انتقال پول شما نیاز به یک حساب بانکی در یکی از بانک های قبرس شمالی خواهید داشت که ما در این روند شما را همراهی خواهیم کرد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه افتتاح حساب در قبرس شمالی مراجعه کنید.

با توحه به شرایط قبرس شمالی و بهبود روابط با بخش جنوبی این جزیره شرایط سرمایه گذاری پر بازده بیش از پیش فراهم شده.

برای اطلاعات بیشتر شما می توانید به صفحه سرمایه گذاری در قبرس شمالی مراجعه کنید.

فرم درخواست پذیرش

Back To Top